Czy warto budować czy też kupować dom pod klucz?

Budowa pod klucz

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś dlaczego tak naprawdę budowa domów pod klucz obecnie stała się tak modna? Otóż, dlatego że domy buduje się obecnie na kredyt. Oczywiście budują je ludzie młodzi, którzy tak naprawdę są bardzo zapracowani i jeszcze dodatkowo mieliby nadzorować budę domu? Oj na pewno nie znajdą na to czasu. Muszą oni przecież ciężko pracować, by te wszystkie zaciągnięte przez nich kredyty zaciągnąć. Wolą zamiast poświęcać czas na dopilnowanie budowy zdecydowanie zarabiać w tym czasie pieniądze. A czy wiemy oby na pewno na czym polega budowa domów pod klucz? Ogólnie to budowa domu może skończyć się na tak zwanych trzech fazach. Pierwsza faza to stan surowy, druga to stan deweloperski, a ostatnia faza trzecia to właśnie domy pod klucz. A czym te wszystkie stany się różnią od siebie? Stan surowy to tak naprawdę budowa domu od absolutnych podstaw oczywiście z wyłączeniem elektrycznych instalacji, ogrzewania centralnego, okien, drzwi oraz parapetów i tym podobne.

Stan ukończony

Te wszystkie przeze mnie wymienione kwestie obejmuje stan tak zwany deweloperski. Stan deweloperski to taki stan, w którym w zasadzie po zrobieniu wykończeni drobnych możemy spokojnie zamieszkać. W zasadzie to gdyby się uprzeć to możemy bez tych wykończeni już zamieszkać. Jest to przecież dom z drzwiami, oknami, prądem oraz z wodą. Zaś dom pod klucz obejmuje oczywiście wszystko. Jednak bez mebli, płytowanie, gniazdem elektrycznych, urządzeń sanitarnych czy też płytowania. Innymi słowy to budowa domów pod klucz, ma to do siebie, że w zbudowanym domu możemy zamieszkać od zaraz. W zasadzie to wystarczy tylko przywieźć meble i osobiste rzeczy, czyż to nie jest wygoda?

dom na sprzedaż
Nowe Domy na sprzedaż w Wilanowie

Takie właśnie rozwiązanie wydaje się dla wielu osób bardzo korzystne. Po co samemu mamy sobie naszą głowę zawracać wykończeniem skoro może się tym zająć ekipa budowlana i to mocno kompleksowa?

Co daje nam budowa domów pod klucz?

Często, gdy się buduje dom to ma się ochotę nadzorować samodzielnie budowlane prace czy też prace stricte dotyczące wykończeni. Bardzo często to właściciele domów chcieliby w zasadzie rękoma własnymi doprowadzić dom do używalnego stanu. Poszczególne prace zlecilibyśmy oczywiście konkretnym specjalistom. W zasadzie to tak naprawdę na każdym etapie budowa jak i także wykańczanie domu może być monitorowane, kontrolowane. Przecież ekipa budowlana nie może podjąć żadnej decyzji bez tak naprawdę zgody właściciela.

Jak łatwo jest się domyśleć to takowe rozwiązanie może być nieco droższe niż wykańczanie własnoręczne. Przy tym oczywiście odpadają wszelkie koszty robocizny jednak z pewnością nie jest to czynność sprawniejsza, szybsza czy też bardzo efektowna. Gdy zlecamy budowę domu pod klucz to tak naprawdę nie musimy w żadnym wypadku martwić się o specjalną wykończeniową ekipę czy też zamawiać różnego rodzaju materiały. Tym właśnie wszystkim zajmuje się firma, która zajmuje się budową kompleksową naszego domu.