Jak zaaranżować przestrzeń z garażem drewnopodobnym?

zagospodarowanie posesji

Współczesny trend zbliżania się do natury zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem dotknął konstrukcji takich jak garaże. Drewniane konstrukcje pięknie prezentują się przy nowo wykończonym domu oraz w otoczeniu ogrodowej zieleni. Jednak budowa garażu drewnianego to duży koszt, a przy tym konieczność wycinki drewna. Istnieje jednak interesująca alternatywa, pozwalająca na pogodzenie pięknego wyglądu z zachowaniem surowca. Jest nią blacha drewnopodobna. Jakie są jej największe zalety?

Blacha drewnopodobna – dlaczego warto ją wybrać?

Przede wszystkim dlatego, że jest ona trwała. Garaże drewnopodobne posłużą Ci przez długie lata bez konieczności dodatkowych impregnacji. Co więcej, garaż z blachy drewnopodobnej jest łatwy w montażu i demontażu, jego konstrukcja jest lekka, co sprawia, że można go łatwo rozebrać i przenieść w inne miejsce.

Inną zaletą jest duże podobieństwo wizualne do drewna. Klasyczne, blaszane garaże nie wyglądają zbyt efektownie, przez co znacznie spada estetyka naszego obejścia. Z kolei garaże z blachy drewnopodobnej bardzo łatwo wpisują się w korzystnie prezentujące się ogrodowe aranżacje, dzięki czemu podwórko może łatwo stać się bardziej „przytulne”.

Bardziej naturalny wygląd garażu, nadaje posesji klimatu, co więcej, jeśli zaopatrzyliśmy się w model posiadający wyjścia z obu stron, możemy łatwo zaadaptować ów garaż na altanę lub innego rodzaju pomieszczenie rekreacyjne dla siebie i bliskich. Korzystnie będzie wyglądało zamontowane przy nim oświetlenie ogrodowe, rabatki z kwiatami, pięknie skomponuje się z wysypaną żwirem ścieżką do ogrodu i wieloma innymi dekoracjami, którymi zdecydujesz się upiększyć swój ogród.

Garaże drewnopodobne na wymiar

Coraz popularniejsze staje się składanie zamówień na indywidualne wykonanie garażu, idealnie spełniającego wszystkie oczekiwania. Możemy decydować się na garaże o różnych rozmiarach, z różnymi rodzajami bram oraz różną ich ilością, zdecydować, że ich przeznaczeniem będzie jedynie przechowywanie auta i kilku innych drobiazgów lub postanowić o wyborze modelu z szerszym zastosowaniem. Niższa cena w porównaniu z garażem drewnianym lub murowanym oraz zdecydowanie szybszy czas montażu to kolejne plusy, przeważające na korzyść takiego rozwiązania.

plany zagospodarowania posesji

Garaż drewnopodobny – estetyka, ale i wytrzymałość

Oprócz wysokiego poziomu estetyki w porównaniu z większością innych rodzajów garaży oraz całkiem niskich kosztów zakupu i montażu garaż blaszany wykazuje się wyjątkowo wysoką wytrzymałością. A to oznacza, że posłuży Ci nawet do kilkudziesięciu lat. Wszystko dzięki zabezpieczeniu blachy za pomocą  warstwy cynku oraz zastosowaniu wysokiej jakości blachy stalowej powlekanej. Wszystko to razem gwarantuje wiele, wiele lat spokoju od pierwszych oznak korozji. Dobrze wykonany i zabezpieczony garaż będzie odporny na warunki atmosferyczne, usterki, a także skutecznie zabezpieczy przechowywane w nim mienie przed uszkodzeniem.

Garaż drewnopodobny – inne zalety

Jeśli powierzchnia zamawianego przez Ciebie garażu nie przekroczy 35m2, nie musisz starać się o pozwolenie na budowę. To duże ułatwienie. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na garaż drewnopodobny zamiast klasycznych domków ogrodowych, w wielu przypadkach nie zapłacisz za montaż lub bez większych problemów przeprowadzisz go samodzielnie. Porównując garaż do ogrodowego domku jeszcze raz, decydując się na garaż, zyskujesz praktycznie nieograniczone możliwości co do określenia jego wyglądu. Kupując domek, zyskujesz gotowy produkt wraz ze wszystkimi jego ograniczeniami, a dodatkowo jest doliczana opłata za montaż. Nietrudno wywnioskować, że bardziej opłacalnym i uniwersalnym produktem jest blaszany garaż drewnopodobny.