Kredyt na mieszkanie dla młodej rodziny

Kredyt na nowe mieszkanie

Założenie własnej rodziny to niewątpliwie bardzo poważna decyzja, przed którą staje spora liczba młodych osób. Młode małżeństwa często jednak mają problem z brakiem własnego mieszkania, co niestety wydaje się być największą przeszkodą w posiadaniu dzieci. Standardowe kredyty hipoteczne w ostatnich latach stały się trudniej dostępne, więc nie każde małżeństwo może pozwolić sobie na zaciągnięcie takiego finansowego zobowiązania.

By móc zmniejszyć ewentualne koszty kredytu chociaż przez pierwszych kilka lat spłacania rat, warto skorzystać z programu Rodzina na swoim, w ramach którego przydzielana jest pomoc finansowa młodym małżeństwom. Jest to dość popularny program rządowy z dopłatami, dzięki któremu każda rodzina może stać się posiadaczem własnego domu lub mieszkania.

Zanim jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu, powinna nas zainteresować symulacja pożyczki Rodzina na swoim. Tylko w ten sposób poznamy orientacyjne raty i dowiemy się, ile będzie wynosił całkowity koszt kredytu, razem z odsetkami.

Banki wprowadzają z roku na rok coraz więcej ograniczeń, przez co o typowe kredyty hipoteczne nie mogą już ubiegać się wszyscy. Również kredyty denominowane w walutach obcych nie są już tak łatwo dostępne. Dla niektórych małżeństw jedyną szansą na kupno własnego mieszkania wydaje się więc być zaciągnięcie kredytu hipotecznego z dopłatami.

Popularność programu Rodzina na swoim spowodowała, iż inicjatywa ta jest kontynuowana kolejny rok, chociaż oczywiście warto zauważyć, iż wprowadzono szereg nowych zmian. Obecnie o kredyty z dopłatami mogą starać się między innymi małżeństwa planujące budowę tak zwanego domu energooszczędnego.

Obecnie coraz większa liczba banków decyduje się na udzielanie kredytów w ramach programu Rodzina na swoim. Niektóre banki dodatkowo udzielają pożyczek nawet na sto procent wartości nieruchomości. Inne placówki z kolei oferują klientom stosunkowo niską marżę, ale wymagają chociaż niewielkiego wkładu własnego.

Pomoc w Rodzinie na swoim może stanowić z całą pewnością opłacalny kredyt dla młodego małżeństwa. Kredyty takie dają doskonałą możliwość do oszczędzania, bowiem przez pierwszych osiem lat raty kredytowe są dość znacznie pomniejszone.

Nowością są także kredyty preferencyjne dla młodych małżeństw, które pozwalają na uzyskanie nieco tańszego kredytu mieszkaniowego. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie obciążeń domowego budżetu, a także dość długi okres kredytowania (w niektórych bankach kredyty takie udzielane są nawet na trzydzieści – czterdzieści lat).