Mieszkanie na poddaszu

poddasza

Cechy konstrukcyjne poddasza stwarzają niemal niczym  nieograniczone możliwości aranżacyjne. Skosów nie powinniśmy bowiem traktować jako przeszkodę, a raczej jako ogromny możliwy do wykorzystania potencjał. Z tego też powodu mieszkania zlokalizowane pod stromym dachem budynku cieszą się coraz większą popularnością.

Mieszkanie na poddaszu – zalety

Lokal usytuowany na poddaszu ma mnóstwo zalet. Wiele osób twierdzi, że pozytywy znacznie przykrywają wady. Uważają tak między innymi ci, którzy są zwolennikami oszczędności. Za przestrzeń pod skosami najczęściej nie trzeba bowiem płacić – nie wlicza się ona do całkowitego metrażu. Miejsce pod skosem kupujący otrzymuje zatem tak jakby w gratisie. Oszczędnie, a zarazem inspirująco. Kolejne dwa plusy także są powiązane z metrażem, a należą do nich przestockvault-modern-interior-with-sofa145091strzeń i atmosfera. Lokale na poddaszu charakteryzują się większym przewiewem – zazwyczaj są wyższe niż standardowe mieszkania ze względu na konstrukcję dachu. Wnętrza o wysokości kilku metrów to niebywała okazja dla miłośników okazałych przestrzeni. Pamiętajmy, że dodatkowe metry wysokości można funkcjonalnie zagospodarować – pomysłowa antresola może służyć jako sypialnia, biura lub magazyn czy spiżarnia.

Przestrzeń zaoszczędzoną na sypialni, którą ulokujemy na antresoli, z powodzeniem można przeznaczyć na meble lub inne elementy wyposażenia wnętrza. Meble na poddaszu bardzo często muszą być dostosowywane do panujących tam warunków, przez co niejednokrotnie są wykonane na zamówienie, jednak dzięki temu mieszkania stają są nietypowe, nabierają indywidualnego charakteru i wyjątkowego klimatu.

Eleganckie widoki

Z poddasza zadowoleni będą także zwolennicy pięknych widoków – lokując łóżko pod skosem z oknem dachowym, możemy zasypiać, podziwiając gwiazdy i budzić się spoglądając na błękitne niebo. Innym ważnym argumentem przemawiającym za zakupem nieruchomości na poddaszu mogą być inspirujące krajobrazy czy panorama okolicy widoczna z okien. Widoki jakie zagwarantuje mieszkanie pozytywnie wpłyną na nastrój właścicieli i dadzą poczucie wolności.

Znaczącym plusem mieszkań zlokalizowanych na poddaszu jest również ograniczona ilość sąsiadów, którzy nas otaczają. Wszyscy mieszkańcy budynku będą bowiem pod nami, dlatego też nie ma możliwości, aby z góry dochodziły nieprzyjemne dźwięki naruszające nasz spokój. Nie zagraża nam także ewentualna awaria pralki bądź rur u lokatorów nad nami, która mogłaby spowodować zalanie naszego sufitu oraz ścian – co mogłoby narazić nas na konieczność remontu.

Zaletą mieszkania na poddaszu jest również fakt, że nawet jeśli lokal znajduje się w pobliżu ulicy, to wysokość na jakiej znajduje się nieruchomość sprawia, że szum jaki mógłby dojść do mieszkania z drogi, nie jest zbyt słyszalny i nie uprzykrza przebywania we wnętrzu. Poddasza są zazwyczaj ciche i gwarantują mieszkańcom spokój.

Zapoznaj się z pełną ofertą, a następnie skontaktuj się z nami. Oferowane przez nas nieruchomości to wyjątkowe mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji. Posiadamy lokale w o zróżnicowanych cenach, metrażu i układzie – z pewnością znajdziesz lokal, który zaspokoi Twoje potrzeby.