Organizacja przyjęcia urodzinowego, co powinno się na nim znaleźć?

impreza urodzinowa

Urodziny to ważny moment w życiu- wiąże się z wkroczeniem w kolejny rok, nierzadko jest okazją na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i refleksji, lecz przede wszystkim jest to dobra okazja, by spotkać się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Czego absolutnie nie może zabraknąć na urodzinowym przyjęciu?

Ważny jest wybór miejsca

  • Kluczowe jest oczywiście miejsce. Wiele zależy tutaj od pogody. Jeśli takowa dopisuje, warto pomyśleć o imprezie pod gołym niebem. Popularne są grille i pikniki, warto pomyśleć też o ciekawych dekoracjach.
  • Myślisz o nietypowych urodzinach? Popularne są dziś gry tematyczne, kiedy wszyscy uczestnicy przyjęcia wcielają się w określone role i mają za zadanie rozwiązać zagadkę lub rywalizować z innymi o ustaloną nagrodę. Innym pomysłem jest rozgrywka paintballa, wizyta w escape roomie, lub różnego rodzaju gry w terenie. Przyjęcie niekoniecznie musi oznaczać siedzenia w lokalu!
  • Pogoda za oknem nie dopisuje, a Ty marzysz o klasycznej imprezie? Warto zapoznać się z ofertami pobliskich restauracji i znaleźć jak najlepsze miejsce. W gotowej ofercie otrzymasz nie tylko salę na wynajem, lecz także catering, obsługę, możesz także zapytać o oprawę muzyczną i dekoracje. Pozostanie Ci już tylko zaproszenie gości i cieszenie się wspólnym wieczorem. Pamiętaj jednak, by oferty rozpatrywać z pewnym wyprzedzeniem.

Dekoracje i przekąski

Oprócz zaproszonych gości, bez nich nie obejdzie się żadne przyjęcie. Dekoracje wprowadzą odpowiedni nastrój i nadadzą przyjęciu niepowtarzalny klimat. Impreza w stylu szalonych lat 20.? Disco karnawał przy hitach z lat 70.? Możliwości jest wiele, wszystko zależy od upodobań. Balony, serpentyny, zabawny bieżnik na stole- to wszystko wcale nie jest zarezerwowane tylko dla dzieci!  Co zaś do jedzenia, nie warto serwować gościom ciężkiego, trzydaniowego obiadu. Lepiej postawić na przekąski, które można łatwo chwycić w palce i zjeść jednym kęsem. Jest to o wiele wygodniejsza forma- każdy posili się wtedy, kiedy będzie mieć na to ochotę.  Dobrym pomysłem są różnego rodzaju sałatki, kanapki, pasty, domowe chipsy i dipy.

 Nie zapomnij o dobraniu muzyki

Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów przyjęcia. To oczywiste, że znasz swoje upodobania i na własnej imprezie urodzinowej pragniesz usłyszeć ulubione kawałki. Jednak weź pod uwagę upodobania również swoich gości. Nie chcesz przecież zmuszać nikogo do zabawy przy muzyce, której absolutnie nie znosi. Znając gusta zaproszonych osób, postaraj się ułożyć playlistę tak, aby uniknąć muzycznych niesnasek. Możesz też zrobić gościom niespodziankę- jeśli wiesz, jakie są ulubione hity twoich przyjaciół, możesz zawrzeć każdy z nich na liście utworów. W przypadku, gdy dochodzi do sytuacji, w której wzajemne upodobania absolutnie się wykluczają, pomyśl może o radiu internetowym? Szeroki wybór stacji tematycznych lub nawet tych stworzonych specjalnie z myślą o imprezie na pewno świetnie rozrusza atmosferę.

Pomyśl o atrakcjach na wieczór

Była już pewna wzmianka o grach i zabawach na imprezę, lecz warto szukać najróżniejszych pomysłów. Jednym z nich może być zaproponowanie gościom, że opracują dla Ciebie listę kilku zabawnych zadań. Możesz zdać się na ich inwencję twórczą lub zawczasu określić pewne granice. Możesz także zastrzec, że i Ty będziesz miała dla nich coś w zanadrzu. Dobór różnego rodzaju gier i zabaw na urodzinowy wieczór dostarczy wam wielu niezapomnianych wrażeń.