Plusy i minusy mieszkania z ogródkiem

Pierwsze kupione na własność mieszkanie powinno być dopasowane nie tylko do aktualnych potrzeb kupujących, ale także do ich planów na przyszłość. Jest to więc bardzo trudna decyzja, nad którą warto poważnie się zastanowić. Coraz więcej osób, zarówno par, jak i singli, decyduje się na zakup mieszkania z ogrodem pod miastem. Jakie są wady i zalety takiego wyboru? Czy opłaca się przeprowadzić z centrum miasta, aby kupić swoje własne cztery kąty na spokojnym osiedlu w lokalizacji nieco od niego oddalonej? Dowiedz się więcej na temat plusów i minusów takiego rozwiązania i przekonaj się, czy to opcja odpowiednia dla Ciebie.

Idealne miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu

Nowe mieszkanie z ogrodem KiełczówDomek lub mieszkanie z ogródkiem to marzenie wielu osób, które jest możliwe do spełnienia tylko i wyłącznie przy zakupie mieszkania pod miastem lub na jego obrzeżach. Niestety znalezienie takiego lokalu mieszkalnego w centrum graniczy z cudem. W mieście takim, jak Wrocław centrum zagospodarowane jest pod kamienice i bloki o różnej liczbie mieszkań, które często nie posiadają nawet niewielkiego balkonu. Z kolei w miejscowościach na granicach Wrocławia znaleźć można nowoczesne osiedla, na których marzenie o własnym skrawku zieleni przed domem, idealnym do zabawy dla dzieci oraz wybiegania się domowych zwierząt, będzie mogło się spełnić. I to bez konieczności wydawania fortuny, ponieważ mieszkania zlokalizowane pod miastem są o wiele tańsze niż te w centrum. Dzięki temu można kupić mieszkanie z ogródkiem i miejscem w garażu za cenę taką samą lub niższą niż niewielkie mieszkanie w starej kamienicy w centrum Wrocławia.

Osiedla pod miastem są gwarancją ciszy i spokoju. Znajdują się z daleka od zgiełku miasta, dużego ruchu samochodów oraz dużej liczby przyjezdnych osób, które w centrum mają pracę, szkoły lub studia. Jest to więc doskonałe miejsce dla osób, które chcą stabilizacji i pragną odciąć się od codziennego zgiełku dużego miasta, jednocześnie nie rezygnując z wszelkich jego uciech na wyciągnięcie ręki. Mieszkania pod miastem sprawdzą się zarówno w przypadku singli, jak i młodych i nowoczesnych par oraz rodzin z dziećmi. To dobry wybór dla każdego, kto myśli przyszłościowo i nie chce całego życia spędzić w hałasie oraz wśród spalin i korków, które są nieodłącznym elementem centrum każdego dużego miasta.

Konieczność codziennych dojazdów do szkoły i pracy

Zdecydowaną wadą mieszkania poza miastem jest odległość do centrum. Choć zapewnia ona ciszę i spokój, to jednak wiąże się również z koniecznością dojazdów do miasta, gdzie najczęściej znajduje się miejsce pracy czy też szkoły i uczelnie dzieci. Na szczęście nowoczesne osiedla mieszkaniowe zlokalizowane pod miastem często położone są stosunkowo blisko dróg dojazdowych oraz obwodnic, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe dotarcie do miasta. Choć liczba kilometrów do pokonania może wydawać się spora, to jednak brak korków oraz trasy szybkiego ruchu poza terenem zabudowanym pozwalają na pokonanie danej odległości znacznie szybciej niż w przypadku przemieszczania się po mieście, gdzie o wiele częściej pojawiają się korki.

Mieszkanie z ogródkiem Kiełczów

Kolejną wadą mieszkania poza miastem jest fakt, że osiedla mieszkaniowe w niewielkich miejscowościach nie zapewniają odpowiedniej infrastruktury. Znajdują się tam różne lokalne usługowe, takie jak kawiarnie i restauracje, salony fryzjerskie, prywatne gabinety medyczne oraz przedszkola i żłobki, a także niewielkie sklepy osiedlowe, ale niestety brakuje możliwości zrobienia większych zakupów oraz innych udogodnień, które niesie za sobą mieszkanie w mieście. Jest to jednak problem.