Systemy wykorzystywane do bram wjazdowych z napędem

automatyczna brama wjazdowa dwuskrzydłowa

Ochrona mienia jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach ze względu na wysokie ryzyko włamania do posiadłości. Samochody, urządzenia oraz wszelkiego rodzaju sprzęty przechowywane na terenie własnego domu lub posesji są narażone na kradzież. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest inwestycja w ogrodzenie ochronne, które zapewni większe bezpieczeństwo dla majątku posiadacza.

Systemy bram wjazdowych – charakterystyka

Bramy wjazdowe charakteryzują się ze względu na kilka rodzajów. W zależności od miejsca wykorzystania są one przesuwne lub otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz poprzez system siłowników. Bramy dwuskrzydłowe mogą być klasyczne bądź nowoczesne. Klient ma możliwość wyboru danego modelu w zależności od preferencji stylistycznych pasujących do posesji, na której montowane będzie ogrodzenie wraz z systemem bram wjazdowych. W każdym z montowanych rodzajów ogrodzeń i bram wjazdowych do wyboru jest kilka różnych wariantów.

Ze względu na długość bramy wjazdowej są one cztero- lub pięciometrowe. Wybór pomiędzy bramą wjazdową przesuwną lub dwuskrzydłową pojawia się w przypadku chęci zaoszczędzenia miejsca na posesji. Warto wiedzieć, że wybierając przesuwną lewo lub prawostronnie bramę wjazdową oszczędza się sporo miejsca w stosunku do bramy klasycznej dwuskrzydłowej otwieranej do wewnątrz lub na zewnątrz. Zdecydowanie warto decydować się na bramy automatyczne, które znacznie ułatwiają użytkowanie oraz są znacznie bezpieczniejsze w stosunku do tradycyjnych bram otwieranych manualnie.

Brama wjazdowa automatyczna czy brama manualna?

Wybierając rodzaj bramy wjazdowej należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem oraz funkcjonalnością. Obecnie nowoczesne systemy bram wjazdowych automatycznych pozwalają na zdalne otwieranie lub zamykanie bramy nawet z drugiego końca Polski. Dodatkowo warto nadmienić, że wybierając tego typu bramę można zaprogramować ją tak aby była otwierana z każdego autoryzowanego pilota do bram znajdującego się oryginalnie w samochodach marki Premium. Automatyczne bramy biorą górę nad manualnymi nie tylko funkcjonalnością, ale i wygodą. Dla przykładu – podczas deszczu nie trzeba wychodzić z samochodu aby otworzyć sobie furtkę, ponieważ można to zrobić pilotem siedząc na ciepłym fotelu w samochodzie.

brama wjazdowa automatyczna

Warto też nadmienić, że bramy automatyczne, w których stosowane są najnowsze algorytmy programowania są o wiele bezpieczniejsze aniżeli bramy manualne, które może otworzyć każda osoba np. złodziej, który przeskoczy przez ogrodzenie. Powszechnie wiadomo, że montaż bram wjazdowych oraz ogrodzeń to większe bezpieczeństwo i lepsza ochrona własnego mienia przed potencjalnymi złodziejami. Aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa należy jednak wybierać bramy i ogrodzenia renomowanych producentów, którzy dają nie tylko gwarancję poprawnego działania, ale także oferują wykorzystywanie najnowszych technologii, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

Na co zwracać uwagę wybierając automaty do bram wjazdowych?

Zdecydowanie numerem jeden, na który należy zwracać uwagę podczas wybierania bram wjazdowych do posesji jest producent. Należy wybierać przede wszystkim renomowanych, ponieważ tylko wtedy uniknąć można niespodziewanych usterek bądź włamań wynikających ze słabo działających algorytmów zabezpieczających częstotliwość na jakiej działa system otwierający i zamykający bramę. Warto pamiętać też, aby wybierać bramy dostosowane do miejsca, w którym będą montowane. Na niewielkich posesjach lepiej sprawdzą się bramy przesuwne, ponieważ zajmują znacznie mniej miejsca w stosunku do zwykłych bram dwuskrzydłowych. Należy zwracać też uwagę na tematykę związaną z gwarancją na poszczególne elementy budowy bramy wjazdowej oraz jej słabe punkty, które mogą być powodem włamania do posesji. Decydując się jednak na montaż takowej bramy można śmiało stwierdzić, że bezpieczeństwo mienia znacznie wzrasta.