Tworzymy projekt domu

projekt domu

Istnieje wiele sytuacji, w których zamówienie indywidualnego projektu domu jest jak najbardziej wskazane. Oczywiście musimy wtedy liczyć się z nieco większymi kosztami, niż przy gotowym projekcie. Z reguły jednak warto zainwestować w dobrego specjalistę branży projektowej . Dlaczego? Właśnie po to, aby później cieszyć się oryginalnym, stworzonym wedle własnych oczekiwań i potrzeb, domem.

W jakich sytuacjach zdecydować się na pomoc przy projektowaniu domu?

Na pomoc architekta w zakresie stworzenia indywidualnego projektu domu zdecydować może się zawsze. Możemy skorzystać z jego usług, gdy tylko uznamy, że profesjonalne wsparcie to dla nas szansa na stworzenie wymarzonego domu.

Bywają jednak sytuacje, w których skorzystanie z usług profesjonalisty jest wręcz wskazane. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy mamy zamiar zbudować dom w specyficznym otoczeniu, na przykład na działce znajdującej się na skosie terenu, na wąskim obszarze lub w bardzo uciążliwym i wymagającym sąsiedztwie.

Zamówienie projektu domu jest też istotne, gdy ma on być stworzony do niestandardowych celów. Przykładowo – na jego terenie ma powstać gabinet lekarski z osobnym dostępem z zewnątrz lub pracownia artystyczna, czy innego rodzaju pomieszczenia specjalnego przeznaczenia.

Przemyślane rozwiązania są też ważne, gdy chcemy zbudować prestiżową rezydencję. Oczekujemy wtedy najwyższej jakości propozycji, na które sami moglibyśmy po prostu nie wpaść. Oryginalność, wygoda, a jednocześnie funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, są w takim przypadku szczególnie pożądane.

Korzystanie z usług projektowych – zalety

Podstawową i kluczową zaletą skorzystania z usług projektowych jest swoboda przy wyborze specjalisty z tego zakresu. Możemy więc wybrać osobę, której dotychczasowe prace nam się podobają i której poglądy oraz estetyka są nam bliskie. Co więcej, dzięki pomocy wyspecjalizowanego i doświadczonego w temacie architekta, mamy szansę zbudować dom, który od samego początku dostosowany jest do konkretnych warunków i wymogów. Chodzi tu o odpowiednie wpasowanie w działkę, oryginalny układ pomieszczeń czy orientację w otoczeniu.dom

Z kolei systematyczne i bezpośrednie kontakty z wykonawcą umożliwiają bieżące analizowanie wszystkich proponowanych rozwiązań. Dzięki temu mamy niejako wpływ na powstający projekt. Mimo że planowaniem zajmuje się profesjonalista, to i my mamy prawo do wprowadzenia drobnych modyfikacji. Co więcej, fachowe wsparcie to również sprawne poruszanie się w zawiłych przepisach, pomysłach i ofertach, na których niekoniecznie się znamy.

Wybór specjalisty z zakresu usług projektowych

Jeśli wobec wszystkich powyższych zalet zdecydujemy się na skorzystanie z usług projektowych, pozostaje nam jedynie wybór odpowiedniego specjalisty. Ten nie może być jednak przypadkowy.

Najlepiej, gdy prowadzi stronę internetową, podobnie jak Marek Świtlicki, czyli uprawniony projektant i kierownik budowy w zakresie konstrukcyjno-budowlanym. Możemy na niej zapoznać się bowiem nie tylko z opisem i przykładami poprzednich prac, ale także informacjami na temat danej firmy.

Usługi Projektowe Marek Świtlicki to firma zajmująca się na przykład projektowaniem w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych, a także pawilonów usługowo-handlowych. Zdobywana na przestrzeni lat wiedza i doświadczenie procentuje również podczas zleceń modernizacji i adaptacji istniejących już obiektów, w tym budynków zabytkowych. Zainteresowani mogą zatem przeglądać realizacje już wykonane, zapoznać się ze wszystkimi szczegółami współpracy i podjąć odpowiednią decyzję. Miejsce w którym planują zbudować swój dom, tak naprawdę nie ma tutaj większego znaczenia. Projektant działa bowiem na terenie całego kraju.