Wizualizacja jak zdjęcie – fotorealizm wizualizacji architektonicznych

Można odnieść wrażenie, że tylko tradycyjne fotografie potrafią realistycznie przedstawić otaczający nas świat. I po części jest to prawda. Co jednak, jeżeli trzeba przedstawić coś, co jeszcze nie istnieje? W takim wypadku fotografia na wiele się nie przyda, ponieważ nie da się sfotografować czegoś, czego nie ma. Czy to oznacza, że w takich przypadkach jesteśmy skazani jedynie na wyobraźnię lub rysunek? W żadnym wypadku – z pomocą przychodzą wizualizacje graficzne!

W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Nic więc dziwnego, że generowane są obrazy 3D, które są bardzo realistyczne i niczym nie odbiegają od tego, co można zobaczyć na własne oczy. I taki właśnie jest fotorealizm – pozwala na zobaczenie tego, czego jeszcze nie ma, ale ma powstać. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak coś będzie wyglądało, musisz stworzyć wizualizację – projekcję tego, jak coś będzie wyglądać, gdy już powstanie.

Kto odpowiada za tworzenie wizualizacji?

Ludzie, którzy tworzą realistyczne wizualizacje 3D, bez wątpienia cechują się niezwykłą ciekawością. Interesuje ich otaczający świat – są w stanie dostrzegać nie tylko ogół, ale także nawet najdrobniejsze szczegóły. Wśród zainteresowań takich osób można wymienić fotografię, malarstwo oraz architekturę. Wizualizacje wymagają nie tylko talentu, ale przede wszystkim ogromnych ilości godzin poświęconych na ćwiczenia. Osoby, które profesjonalnie zajmują się wizualizacjami 3D są wrażliwe na piękno, estetykę i klasykę. To właśnie dzięki takim cechom są w stanie osiągnąć w tej dziedzinie prawdziwy sukces.

grafik

Każdy projekt tworzony przez takich ludzi zajmuje wiele godzin pracy – ale to właśnie dzięki temu wszystko co tworzą jest tak dopracowane. Proces wykonywania jednego zlecenia jest żmudny, jednak efekty warte są tak skrupulatnego podejścia. Dzięki wizualizacjom można zyskać lepszą perspektywę i lepiej przemyśleć wszystkie szczegóły. Dlatego też fotorealizm jest tak istotną kwestią, zwłaszcza w wizualizacjach architektonicznych.

Fotorealizm w wizualizacjach architektonicznych

Dzięki wizualizacjom architektonicznym, deweloperzy są w stanie pokazać budowlę, która w danym momencie jest projektowana. W dzisiejszych czasach nic nie stoi już na przeszkodzie, aby pokazać jak dany budynek będzie wyglądał, gdy już zostanie postawiony, nawet jeżeli trzeba będzie przedstawić tę koncepcję osobom, które nie mają wyobraźni przestrzennej. Wszystko dzięki technologii wizualizacji.

Ogromną zaletą fotorealistycznych wizualizacji architektonicznych jest to, że w taki sposób można przedstawić nie tylko pojedyncze budynki, ale także całe osiedla. Ta technika doskonale nadaje się do przedstawienia domów mieszkalnych, jak i przestrzeni biurowych, a nawet ogrodów. Co ciekawe, stworzyć można nie tylko fotograficzne wizualizacje – doświadczeni w swoim fachu graficy są w stanie wykonać nawet animacje czy wirtualne spacery, umożliwiające zwiedzanie danych budynków. Wizualizacje wykonywane są za pomocą nowoczesnych technologii. Istnieje możliwość przesyłania klientom gotowych obrazów lub fragmentów, w zależności od potrzeb. Dzięki temu klienci zawsze mają świadomość na jakim etapie dane prace się znajdują.

Czy warto wykonywać fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne?

Każdy, kto planuje wybudowanie domu lub nawet całego osiedla, będzie chciał wiedzieć już od samego początku, w jaki sposób wszystko będzie się prezentować na sam koniec. Dlatego jak najbardziej warto jest zlecać wykonywanie takich wizualizacji architektonicznych osobom, które mają odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i umiejętności. Takie osoby postarają się, aby cała wizualizacja była jak najbardziej realistyczna. Dlatego właśnie, jak najbardziej warto jest wynająć kogoś, kto się tym zajmie. Gotowy projekt doskonale pokaże jak wszystko będzie wyglądać, gdy już pojawi się w rzeczywistości.

Fotorealistyczne wizualizacje wnętrz, budynków czy produktów zapewnia Studio sztuki cyfrowej The Frame.