Wyjazd urlopowy nad morze w Polsce – korzyści z tego rozwiązania

urlop nad morzem

Wybierając kierunek podróży na urlop, jednym z pierwszych pytań, jakie się wówczas nasuwa, brzmi: Polska czy kraje zagraniczne? Wiele osób marzy o wypoczynku w dalekich zakątkach świata, tymczasem jednak okazuje się, że również spędzenie wakacji w Polsce niesie za sobą mnóstwo zalet. Jakich? Podpowiemy również, jakie miejscowości warto odwiedzić.

Największe plusy wyjazdu w Polsce

Zmniejszone koszty

Wybierając odpoczynek za granicą, w odczuwalny sposób rosną koszty urlopu – droższe są noclegi, wyżywienie, zmienia się również charakter wielu atrakcji turystycznych. Warto nadmienić również, że niektóre kraje wprowadziły podatek turystyczny, co potrafi podnieść koszt zakwaterowania o średnio 120 zł za tydzień.

Brak odmiennych kultur

Mimo tego, że w Polsce przebywa ok. 460 tys. cudzoziemców, różnice kulturowe nie są odczuwalne tak bardzo, jak podczas pobytu w innych krajach. Z kolei wyjazd do nowego miejsca, bez wcześniejszego zaznajomienia się z panującymi normami obyczajowymi może być źródłem kłopotów, które mogą skończyć się grzywną, a niekiedy nawet aresztowaniem.

Brak kłopotów językowych

Chociaż obecnie znajomość języków obcych, przynajmniej angielskiego, jest dzisiaj absolutną podstawą, czasem zdarza się, że mimo to pojawiają się kłopoty w związku z porozumieniem się z tubylcami. Z kolei przebywając w Polsce, nie musisz w większości miejsc martwić się o takie rzeczy. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zarezerwować nocleg, zamówić posiłek i załatwić inne sprawy związane z wypoczynkiem.

Mniej znane obszary w Polsce

Polska to nie tylko Tatry, Morze Bałtyckie, czy też Kazimierz Dolny. W naszym kraju znajduje się znacznie więcej miejscowości, w których można miło spędzić czas i przywieźć z nich piękne wspomnienia. Do tego w mniej popularnych miejscowościach nie ma też natłoku turystów i zawyżonych cen.

atrakcyjne noclegi nad morzem

5 miejsc, które warto odwiedzić w Polsce

Jastarnia

Położona w województwie pomorskim Jastarnia może poszczycić się m.in. 5 kąpieliskami i 3 przystaniami morskimi, lecz oczywiście na tym nie koniec powodów, dla których warto odwiedzić tę miejscowość. Do interesujących miejsc zalicza się m.in. Muzeum pod Strzechą, w którym mieści się prywatna wystawa ekwipunku rybackiego z dawnych czasów, czy też Chata Rybacka, pochodząca jeszcze z 1881 roku, zbudowana z… rozbitych fragmentów statków wyrzuconych na brzeg.

Kołobrzeg

Znajdujący się w województwie zachodniopomorskim Kołobrzeg ma charakter miejscowości uzdrowiskowej, lecz nie tylko. Słynie on również m.in. z różnych występów kabaretowych, odbywających w się w sezonie letnim, a także Międzynarodowego Festiwalu “Muzyka w Katedrze”, czy też Sunrise Festiwal. Każdy już zapewne słyszał o molo, latarni morskiej, czy też o porcie morskim, warto zatem wspomnieć o takim miejscu jak Miasto Myszy – muzeum stylizowane na mysią norę, ukazujące życie tych fascynujących gryzoni.

Międzyzdroje

Ulokowane na wyspie Wolin cieszą się statusem miejscowości wypoczynkowej i turystycznej z uwagi m.in. na atrakcyjne ulokowanie i bliskie położenie Wolińskiego Parku Narodowego. Będąc w Międzyzdrojach, warto odwiedzić popularne oceanarium, Promenadę Gwiazd lub Gabinet Figur Woskowych, czy też atrakcyjne punkty widokowe na Kawczy i Gosaniu.

Krynica Morska

Miejscowość położona w województwie pomorskim, która jako jedyna w kraju nadała ulicy nazwę od popularnego serwisu informacyjnego – chodzi o ul. Teleexpressu. Bardzo ciekawym punktem Krynicy Morskiej jest Wielbłądzi Grzbiet, będący najwyższą wydmą na mierzei Wiślanej, z której widać Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską.

Władysławowo

Władysławowo znajduje się nad Zatoką Pucką i Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim. Będąc we Władysławowie, warto odwiedzić Dom do Góry Nogami, Muzeum Motyli, a także wyjątkowe Muzeum Iluzji, w którym można spędzić długie godziny na dobrej zabawie. Dużą popularnością cieszy się również Aleja Gwiazd Sportu, która ciągnie się aż do plaży, a na której można znaleźć płyty chodnikowe z gwiazdami słynnych polskich gwiazd sportu.

Gdzie znaleźć najlepszy nocleg?

Jednym z najbardziej kłopotliwych i najbardziej kosztownych elementów wyjazdu jest nocleg. Istnieje już wiele stron internetowych, na ogół są one jednak poświęcone najpopularniejszym miejscowościom. Tymczasem istnieje wiele mniejszych miasteczek i urokliwych wsi, w których nocleg może być równie komfortowy. Jedną ze stron, na których można znaleźć tego typu oferty jest wyszukiwarka internetowa w noclegami nad morzem fajnewczasy.pl. Znajdują się tu wyłącznie zweryfikowane, atrakcyjne oferty noclegowe w tak popularnych miejscowościach, jak wyżej wymieniona Jastarnia lub Kołobrzeg i wiele innych, a także w mniej znanych lokalizacjach.