Czy warto kupić mieszkanie z ogródkiem w Szczecinie?

nowoczesne mieszkanie w biurze nieruchomości w Szczecinie

Posiadanie ogródka jest pragnieniem wielu z nas, planujących zakup nieruchomości. Spełnienie marzeń o posiadaniu choć niewielkiego kawałka ziemi z posadzonym przez nas drzewem, kwiatami, roślinami użytkowymi, ziołami może się spełnić niekoniecznie przy zakupie domu, co często wiąże się z koniecznością opuszczenia miasta, wzięcia kredytu, którego spłaty mogą obciążać nadmiernie budżet domowy. Alternatywą może stać się kupno  mieszkania z ogródkiem. 

Czy posiadanie mieszkania z ogródkiem w centrum miasta jest możliwe?

Posiadanie mieszkania z ogródkiem w centrum miasta jest zupełnie realnym i możliwym do zrealizowania rozwiązaniem. Rynek nieruchomości oferuje klientom zainteresowanym tego rodzaju nieruchomościami lokale położone na parterze z możliwością założenia ogrodu. Często okazuje się, że mieszkania położone na niższych kondygnacjach, a szczególnie na parterze są tańsze niż te położone wyżej, a przede wszystkim pozostają znacznie tańsze od domów wolnostojących lub w zabudowie szeregowej. Jeśli marzymy o posiadaniu kawałka ziemi użytkowej, to warto zdecydować się na zakup mieszkania położonego na parterze z możliwością założenia ogrodu, gdyż jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wyprowadzać się z miasta. 

mieszkanie z ogrodem Szczecin

Czy mieszkania z ogródkiem cieszą się dużym zainteresowaniem?

Mieszkania z ogródkiem położone na parterze są idealną alternatywą dla osób pragnących mieszkać w domu wolnostojącym, ale brakuje im funduszy na ich budowę. Deweloperzy, pragnąc zrealizować marzenie wielu Polaków o posiadaniu ogrodu, oferują mieszkania na parterze z wydzielonym terenem na jego założenie, dlatego cieszą się one coraz większą popularnością wśród nabywców nieruchomości. Ogródek jest najczęściej przedłużeniem mieszkania, jeszcze jednym pokojem, w którym spędzamy czas na wypoczynku, wspólnej kawie, spotkaniach z przyjaciółmi. Zainteresowanie zakupem tego rodzaju nieruchomości w Szczecinie jest coraz większe i to nie tylko rodzin z dziećmi. 

Zalety posiadania mieszkania z ogródkiem

Zaletą posiadania mieszkania z ogródkiem jest kontakt z naturą bez opuszczania miasta. Poranna kawa wypita w otoczeniu pięknych roślin jest nie do przecenienia. Pomimo mieszkania położonego na parterze, które może według niektórych nie zapewniać odpowiedniej prywatności, właściwe zagospodarowanie terenu zielonego krzewami i roślinami daje możliwość zasłonięcia tej przestrzeni przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów.

Posiadanie własnych ziół, czy nawet warzyw jest ogromną zaletą tego rodzaju nieruchomości. Rodziny z dziećmi mają możliwość urządzenia w nim prywatnego kącika zabaw dla maluchów. Zagospodarowanie tej przestrzeni ciekawą małą architekturą w postaci pergoli, kompletu mebli ogrodowych i innymi elementami dekoracyjnymi pozwoli stworzyć miłą dla oka i wygodną przestrzeń. Niezwykle ważną zaletą takiego rozwiązania są niższe koszty poniesione na zakup mieszkania z ogrodem w stosunku do ceny domu wolnostojącego. Poza tym koszty utrzymania niewielkiego ogrodu są mniejsze i wymagają zdecydowanie niewielkiego nakładu pracy w stosunku do nieruchomości wokół domu wolnostojącego.

zakup mieszkania w biurze nieruchomości w Szczecinie

Jak wybrać najlepszą ofertę mieszkania z ogrodem w Szczecinie?

W poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty mieszkania z ogrodem w Szczecinie warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości, które działa pod nadzorem doświadczonych i licencjonowanych pośredników w obrocie nieruchomościami. Gwarancją wyboru najlepszej oferty jest współpraca ze znakomitymi specjalistami, których wyróżnia bogate doświadczenie, wiedza i skuteczność oraz empatyczne podejście do klienta.

Niezwykle istotną kwestią jest towarzyszenie klientowi na każdym etapie transakcji, od prezentacji, przez finansowanie, aż do wydania kluczy i przepisania liczników. Biuro zapewnia bezpieczeństwo i pełen komfort wszystkich działań podejmowanych w celu nabycia mieszkania w Szczecinie. Ważną kwestią jest również posiadanie przez biuro ubezpieczenia i działanie w ramach Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pośredników Obrotu Nieruchomościami, a także w ramach Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.