Czy sprzedaż mieszkania jest łatwa?

przygotowanie mieszkania do sprzedaży Bydgoszcz

W dzisiejszych czasach, ilość budowanych osiedli i budynków mieszkalnych, stale wzrasta. Coraz więcej jest osób, które decydują się na sprzedanie swojego mieszkania, by móc wyprowadzić się w inne miejsce lub w celu zyskania dużej kwoty pieniędzy w krótkim czasie. Jednak proces sprzedaży może być bardzo długi. Z racji tego, iż wiele osób wystawia swoje mieszkania na sprzedaż wrocław , istnieje duża konkurencja. Nasze mieszkanie może nie spełniać warunków potencjalnych kupców.

Aby umożliwić sobie zwiększenie zainteresowania naszą ofertą i przyspieszyć proces sprzedaży, warto jest stosować nowoczesne sposoby.

Sprzedaż mieszkania niestety nie jest łatwa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Jest to ściśle związane z panującą na rynku konkurencją. Aspekty, jakie składają się na atrakcyjność mieszkania, to przede wszystkim:

  • Lokalizacja,
  • Ogólny stan mieszkania,
  • Wielkość mieszkania,
  • Rok budowy,
  • Rodzaj budynku.

Warto również dodać, że mimo dzisiejszych możliwości, dość trudno jest ‘wybić się’ spośród wielu innych ofert. Często trzeba bardzo długo czekać na zainteresowanie potencjalnych kupców. Dziś, by sprzedać mieszkanie, wykorzystujemy opcje takie jak portale ogłoszeniowe i społecznościowe, gazety oraz agencje nieruchomości. Sprzedaż mieszkania w Internecie jest o wiele prostsza.
Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze sposoby, które usprawniają i znacznie przyśpieszają proces sprzedaży mieszkania. Jedną z nich jest oferta home stagingu.

home staging toruń

Wsparcie w postaci home stagingu

Home staging to proces, który polega na przygotowaniu mieszkania do sprzedaży w profesjonalny sposób. Jest to usługa, którą oferuje wiele firm. Proces sprzedaży jest wymagający, a doświadczeni specjaliści są nam w stanie pomóc wyróżnić naszą ofertę. Dzięki czynnościom, jakie wchodzą w skład home stagingu, każdy z nas ma możliwość szybkiej sprzedaży. Na czym polega home staging?

Mówiąc w skrócie – home staging polega na profesjonalnym przygotowaniu i wystylizowaniu mieszkania. Każde pomieszczenie musi zostać dokładnie uprzątnięte. Najlepiej, by nie znajdywały się w nich prywatne rzeczy, takie jak ubrania, torba itp. W zależności od pomieszczenia, warto jest w nim umieścić takie elementy, które dodatkowo przyciągną wzrok – np. w kuchni kosz pełen owoców, a w salonie wazon z bukietem kwiatów. Specjaliści radzą również odsłonięcie okien w celu optycznego powiększenia mieszkania. Równie częstą praktyką jest niewielka zmiana w wyglądzie – dobiera się odpowiednie kolory, które lepiej się ze sobą komponują i wpływają na klimat.

Na czym polega home staging?

Home staging służy przede wszystkim wypromowaniu mieszkania w jak najlepszy sposób. Powyżej opisane operacje pozwalają na przygotowanie mieszkania do profesjonalnej sesjizdjęciowej. Zdjęcia, jakie są wykonane, oddają faktyczny stan mieszkania i są naturalne – nie wykorzystuje się wypukłych lub wklęsłych soczewek.
Osoby, które przeglądają setki ogłoszeń, na pewno uznają nasze jako to najbardziej atrakcyjne. Zadbane i odpowiednio przygotowane mieszkanie gwarantuje świetne pierwsze wrażenie, które często ma największy wpływ na decyzję potencjalnych kupców.

Korzyści, jakie wynikają ze stosowania home stagingu są bardzo mnogie. Dzięki temu procesowi, czas od wstawienia ogłoszenia na portal, do transakcji, może się skrócić blisko o połowę. Jest to możliwe dzięki podniesieniu wartości mieszkania nawet o kilkanaście procent. W Polsce, home staging istnieje co prawda od niedawna, jednak korzyści jakie wiążą się ze wsparciem w tej postaci, są ogromne. Dzięki temu, stale wzrasta liczba osób, które korzystają z home stagingu.