Ochroń swój dom w nowy sposób

domofon

Każdy z nas chce chronić swój dobytek, a dzisiejsze rozwiązania proponowane przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy umożliwiają to na wiele sposobów. W domach  montowane mogą być w tym celu różnorodne czujki, między innymi te wykrywające ogień, gaz czy wodę. Poza tym skorzystać można również z alarmów, domofonów i wideo domofonów, których rodzaje zależą oczywiście od naszych potrzeb. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym modelom.

Czujniki montowane w inteligentnym domu

Czujniki montowane w domach dzielą się na kilka rodzajów. I tak, w mieszkaniu zamontować możemy na przykład czujkę dymu. Sygnał dźwiękowy powiadamia nas, że w pomieszczeniu zaczyna tlić się ogień. Równie przydatne są też czujki gazu. Wykrywają one w powietrzu obecność metanu, propanu lub butanu, a to oznacza że zamontowane w pobliżu kuchenek gazowych poinformują nas o niebezpiecznym stężeniu zagrażających nam gazów. Zazwyczaj robią to za pomocą pulsującej diody LED lub sygnału akustycznego. Czujki tlenku węgla, to z kolei nieodzowna pomoc w miejscach, gdzie zamontowane są gazowe podgrzewacze wody, kominki, piecyki gazowe czy kotły.

Wśród nowocześniejszych wymienić należy z kolei czujki wody, idealne przy dzieciach, gdy istnieje ryzyko odkręcenia strumienia wody. Kiedy ta przekracza poziom na którym umieszczone są elektrosondy, czujka automatycznie daje o tym znać.

czujnik

Alarmy

Najbardziej popularnym alarmem jest ten składający się z czujników ruchu w pomieszczeniach, klawiatury przy drzwiach i sygnalizatora alarmowego na ścianie. Ten dość skomplikowany zestaw ściśle współpracujących ze sobą urządzeń wykrywa włamania i sygnalizuje je ostrym dźwiękiem i światłem. Ma za zadanie odpowiednio reagować na otwieranie drzwi, okien i poruszanie się osób w polu jego widzenia.

Czujki antywłamaniowe, to oczywiście najprostsze i najpopularniejsze zabezpieczenie przed złodziejami. Reagujące na ruch i połączone z przełącznikiem uruchamiającym alarm ostrzegą nas przed intruzem. Niektóre modele, bardziej zaawansowane w swych funkcjach mają też opcję wysyłania sygnału alarmowego do firmy ochroniarskiej lub na policję. Tak czy inaczej, praktycznie każdy dostępny na rynku system alarmowy składa się zatem z centrali alarmowej, manipulatorka, czujki, sygnalizatora alarmowego i ewentualnie dodatkowych przycisków napadowych.

Oczywiście rodzajów alarmów jest więcej. Próbując przybliżyć jednak zasady ich działania wystarczy skupić się na powyższym. Wszystkie bowiem działają w podobny sposób.

system alarmowy

Domofony i wideodomofony

Tradycyjne domofony umożliwiają otwarcie drzwi bez konieczności podejścia do nich. Montowane przy nich bardzo często słuchawki i głośniki zapewniają z kolei krótką wymianę zdań między gościem a domownikiem. Wideodomofony wyposażone są dodatkowo w ekran, który pozwala nam zobaczyć twarz odwiedzającego nas człowieka. To udogodnienie jest szczególne w przypadku oszustów, którzy próbują wejść bez odzywania się lub tych, którzy nie są mile widziani.

Jak widać, chcąc chronić swój dom mamy wiele możliwości. Gdy istnieje ryzyko, że możemy paść ofiarą złodziei, dodatkowo ochrona nie jest żadną fanaberią. Warto reagować, zanim dotknie nas jakakolwiek tragedia także w kwestii ulatniających się gazów, podpalenia czy wycieku wody. Sklepy oferujące powyższe rozwiązania, takie jak Dantom w pełni to rozumieją.

Przeglądając ofertę dostępną na internetowej stronie sklepu zauważyć można, że oferta urządzeń z zakresu ochrony domu, firmy czy zakładu jest na tyle szeroka, iż z całą pewnością nawet najbardziej wymagający klient będzie mógł znaleźć wśród niej coś dla siebie.